Ruszamy z otwartymi zajęciami!

MK_luty

Ruszamy z nowym cyklem warsztatów Mistrzów Kodowania w bibliotece! Tym razem zapraszamy wszystkich zainteresowanych co drugi poniedziałek od 1 lutego na 16:15. Oprócz tworzenia gier i programów w Scratchu, w tym roku będziemy się zajmować tym, czym zajmują się programiści na całym świecie: projektowaniem, budowaniem, główkowaniem, współdziałaniem, a przede wszystkim – będziemy się dobrze bawić.

Kiedy możesz przyjść na zajęcia? Przede wszystkim – jeśli masz od 10 do 16 lat (jeśli masz mniej lub więcej – przyjdź również i zobacz czy poziom Ci odpowiada). Po drugie – w tym roku kontynuujemy spotkania dla osób, które już trochę znają Scratcha (jeśli jednak uczyłaś/eś się go samodzielnie lub w szkole – przyjdź i sprawdź czy nasze zajęcia Ci się podobają). Po trzecie – jeśli lubisz wyzwania – nie tylko związane z komputerami. Chcemy w tym roku bawić się również trochę z elektroniką i robotyką oraz projektować nasze programy wykorzystując różne ciekawe metody.

Startujemy zaraz po feriach – 1 lutego – warsztatem z design thinking, na którym będziemy projektować techniczne rozwiązania różnych codziennych problemów: wymyślając, budując i kombinując. Dwa tygodnie później – 15 lutego – zapraszamy na spotkanie wokół Scratcha i AppInventora. Tym razem prosimy – w miarę możliwości – o zabranie urządzeń z Androidem (telefon, tablet). Własne laptopy również będą mile widziane.

Zachęcamy do udziału i odkrywania programistycznej pasji!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s