Kubki, strzałki i gimnastyka międzykodowa

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania dzięki fundacji Nowoczesna Polska oraz oczywiście Mistrzom Kodowania, mogliśmy  w Bibliotece Galerii Książki spotkać się z Wami 12 października na dwóch niezwykłych warsztatach.

Na pierwszym rozwijaliśmy myślenie algorytmiczne układając wieże z jendorazowych kubków oraz pisząc „programy” służące do ich budowania.

Na drugim urządziliśmy sobie speedcoding! W jaki sposób? Najpierw każdy z uczestników, w 10 minut miał opisać swój pomysł na program i zacząć go tworzyć w Scratchu. Następnie, zaczęliśmy co 5 minut zmieniać się miejscami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, żeby dopisać coś, czego naszym zdaniem brakuje w grze/programie. Miny koderów, którzy powrócili na swoje miejsca były bezcenne! A przy tym zażyliśmy również trochę ruchu nieustannie się przesiadając (mieliśmy nawet relaksującą muzykę ;)).

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Dziękujemy Wam za obecność, zaangażowanie i super zabawę! Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my – oraz, że wkrótce znowu spotkamy się na mistrzowskich zajęciach – bądźcie czujni :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s