Code Week 2015 – europejski tydzień kodowania w Bibliotece

„Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej!” – takimi słowami opisują projekt polski organizator Fundacja Nowoczesna Polska, na stronie codeweek.org.pl.

Plakat2015GKjpg
Podobnie jak w ubiegłym roku, Biblioteka Galeria Książki włącza się w międzynarodowe działanie. 12 października (poniedziałek) odbędą się u nas dwa ciekawe warsztaty. Pierwszy, startujący o 16 w Informatorium pod hasłem „Rodzinne kodowanie bez komputera”, kierowany jest do wszystkich bez wyjątku – dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów – zachęcamy do uczestnictwa całe rodziny! Jak sama nazwa wskazuje, będziemy na nim pokazywać, w jaki sposób rozwijać umiejętności logicznego myślenia, bez wykorzystania narzędzi technologicznych. Zamiast tego użyjemy plastikowych kubków, papieru i… siebie samych – gwarantujemy dobrą zabawę.

Drugi warsztat – „Speedcoding – kreatywne warsztaty Scratcha” – rozpocznie się o godzinie 18:00 w klasopracowni na parterze (komputerowej). Zapraszamy na niego szczególnie absolwentów spotkań Mistrzów Kodowania w naszej Bibliotece (czyli Was! :)) i dzieci z klas 4-6 SP znające podstawy kodowania w Scratchu. Mamy nadzieję, że tak jak planujemy, będzie dynamicznie, kreatywnie i zabawnie.
W przypadku pierwszych warsztatów nie przewidujemy limitu uczestników, prosimy jednak o zgłoszenie udziału – pozwoli nam to przygotować odpowiednią ilość materiałów. Na warsztatach ze Scratcha ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszeń można dokonywać za pomocą formularza internetowego: http://bitly.pl/kodowanie2015, a na ewentualne pytania odpowiadamy pod adresem cld[at]mbp-oswiecim.pl

Zachęcamy i zapraszamy!

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Code Week 2015 – europejski tydzień kodowania w Bibliotece

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s