Czas na Olimpiadę!

Oczywiście chodzi nam o projekt Olimpiady dla duszków, w której odbywają się wyścigi. Właśnie ten program pisaliśmy na mistrzowskich zajęciach w ostatni czwartek. Młodzi programiści jak zwykle w najwyższej formie: skupieni, dociekliwi i pomysłowi.

Processed with VSCOcam with a5 presetMateusz pokazuje nam, jak zrobić zadanie dodatkowe z poprzedniego tygodnia :) Możecie znaleźć to rozwiązanie na jego podstronie w menu „Wasze projekty”.

Processed with VSCOcam with a5 presetTyyyyyyle skryptów! :)

Processed with VSCOcam with a5 preset

Jak widać, każdy ma trochę innny pomysł na zaprogramowanie tej samej rzeczy – i bardzo dobrze!

Po stworzeniu wersji podstawowej, bawiliśmy się różnymi dodatkami, o jakie można rozszerzyć olimpiadę. Oczywiście pojawiło się też zadanie domowe: dodać ekran startowy – bardzo jesteśmy ciekawi, jak nasi mistrzowie go rozwiążą.

Zachęcamy też wszystkich, którzy programują w Scratchu, nie w swojej szkole, żeby chwalili się tymi umiejętnościami na lekcjach informatyki. Wiemy, że kilkoro z naszych Mistrzów już to zrobiło i nawet prowadziło lekcje w swoich szkołach. A tak w ogóle – nasi programiści stwierdzili, że gdyby uczyli się programowania jako przedmiotu w szkole – byłoby super :) Może kiedyś… ;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s