Tydzień Kodowania w Galerii Książki && premierowe spotkanie II edycji Mistrzów Kodowania:)

Dnia 13.X odbyły się premierowe zajęcia 2 edycji Mistrzów Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki w Oświęcimiu. Zajęcia były o tyle inne od poprzednich, że zbiegły się wraz w europejskim Tygodniem Kodowania, podczas którego odbyło się ponad 230 spotkań w całej Polsce (zajęliśmy 3 miejsce pod względem ilości „eventów”)!

W tym dniu odbyły się zajęcia ze Scratcha dla seniorów (w ramach zajęć z rpjektu „Latarnicy”), prowadzone przez Latarniczkę, Mariolkę Drosd, oraz informatyka MBP Oświęcim – Mariusza Fika. Oboje wykazali się profesjonalizmem i zarazili seniorów Scratchem – oby ta pozytywna „zaraza” przenosiła się dalej i szybciej:) Seniorzy byli zachwyceni możliwościami edytora i mieli sporo frajdy przy kodowaniu – a czyż właśnie nie na tym to polega? :)

Wracając do naszych Mistrzów – na pierwszych zajęciach zajęliśmy się grą „Kot goni Mysz”, który w dobry sposób pokazuje możliwości Scratcha i puszcza oko do młodego kodera mówiąc „no dalej, zmień coś, przecież wiem, że masz na to ochotę”.

Dzieciaki (będąc bardziej ścisłym – same chłopaki…a gdzie dziewczyny? Żadna nie zainteresowana programowaniem?) dały sobie radę znakomicie. Po naszym kilkunastominutowym wstępie, sami zaczęli grzebać po kategoriach i wymyślać nowe sposoby pt. „jak zmusić kota do biegania”. Koniec końców udało nam się dojść do porozumienia, dzięki czemu przy każdym stanowisku dało się usłyszeć „patrz! Ale fajne! To działa!”. A po zajęciach mogliśmy usłyszeć od rodziców, że chłopaki zaraz po przyjściu do domu chcieli od razu Scratchować – oby tak dalej:)

Obecna grupa, to grupa rezerwowa, która z braku miejsca i czasu, do poprzedniej edycji się nie załapała. 2 edycja „Mistrzów Kodowania” działa przez cały rok, więc kto chętny – może się spodziewać formularza zgłoszeniowego tutaj na blogu pod koniec roku:-) Poniżej – zdjęcia z eventu:)

mk03005 mk03004 mk03007
mk03020 mk03009 mk03021
mk03020

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s